Üdvözöljük iskolánk honlapján!

Több, mint 50 éve a sikeres szakemberekért

Iskolánk több mint fél évszázados múltra visszatekintő intézmény. Az itt tanító pedagógusok és diákok munkáját az évek során számos hazai és nemzetközi díj fémjelzi. Várunk közénk, legyél te is sikeres!

Arizóna szoba

Megjelent: 2017. május 15. hétfő

Kedves Tanulóink!

A mindennapokban gyakran előfordul, hogy valaki olyan lelki állapotban van, ami miatt nem tud figyelni az órán, az is lehet, hogy mással foglalkozva próbálja megoldani azt a problémát, ami foglalkoztatja. Ez azonban a tanárt és az osztály többi, tanulni vágyó tanulóját is zavarhatja.

Az Arizóna szoba című programot 1994-ben Arizonában, egy Phoenixi iskolában vezették be. Lényege, hogy nem a büntetésre, hanem a tanulók önálló felelősségének kialakítására, a kölcsönös tiszteletre és együttműködésre épül. Az alapvető jogok mellet kötelezettségekkel is tartozunk, melynek alapja egymás jogainak tiszteletben tartása. Ha a tanuló ezt többszöri figyelmeztetés ellenére is megszegi, a pedagógus egy erre kijelölt szobába küldi, ahol mindig tartózkodik egy olyan felnőtt, akivel a tanuló beszélgethet (ha szeretne), segítséget kaphat problémái megoldásához.

A Ments-VÁR (Arizóna szoba) program megvalósítása

A programnak 3 fontos alapszabálya van, melyet a diákoknak be kell tartaniuk a tanórákon:

1. Minden tanulónak joga van a zavartalan tanuláshoz.

2. Minden tanárnak joga van a zavartalan tanításhoz.

3. Mások jogait mindig tiszteletben tartom.

• Az órát súlyosan zavaró tanulót a tanár büntetés helyett kiküldheti a Ments-VÁRba (Arizóna szoba).

• Az osztályterem elhagyása egy információs lappal történik, amelyen rajta van, hogy melyik órán, milyen probléma volt a tanuló viselkedésével. Ezt a kiküldő tanár köteles kitölteni.

• A Ments-VÁRban a tanulónak át kell adnia az információs lapot az ott tartózkodó tanárnak, aki elrakja azt.

• A diák ekkor kap egy problémafeltáró lapot, amely segít végiggondolnia a történteket.

• A tanuló, aki a tanórát a Ments-VÁRban töltötte, nem hiányzó, ezért a tananyag pótlása a saját felelőssége, felelésnél, dolgozatnál nem hivatkozhat a hiányzásra.

• A Ments-VÁRban való tartózkodás csak az adott órára vonatkozik, a tanulónak a következő tanórán jelen kell lennie.

Reméljük, ez a lehetőség segíthet Nektek abban, hogy a tanórai konfliktusokat békésen és mindenki számára elfogadhatóan rendezzük.

Városi Krúdy Fordító Verseny

Megjelent: 2017. május 03. szerda

Tisztelt szülők, kedves diákok, kedves látogató!

Iskolánk tanulói 2017-ben részt vettek a Városi Krúdy Fordító Versenyen, gratulálunk nekik.

Az alábbi képeken tekintsétek meg az eredményeket:

Német:

Angol:

Francia:

IV. Tavasz Kupa

Megjelent: 2017. április 24. hétfő
2017.04.21.-én a megrendezett IV.Tavasz-kupa kispályás labdarúgó torna végeredménye:

Lányok: 1.Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium
             2.Szegedi SZC Krúdy Gy. Ker.,Vend. és Tur Szakgináziuma és Szakközépiskolája
             3.Szegedi SZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Külön Díj: Gólkirály Nő: Sávai Vivien, (Krúdy)
               Legjobb kapus: Schildkraut Fruzsina, (Tömörkény)